Zderzenie samochodów na Obwodnicy Trójmiasta: jedna osoba ranna

W ostatnią niedzielę na Obwodnicy Trójmiasta w Gdańsku doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący jadący w stronę Gdyni zetknęli się z niebezpiecznym karambolem wielu pojazdów. W wyniku tego incydentu, jeden z aut przewrócił się na dach, a jedna osoba odniosła obrażenia.

Przemysław Plata, dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, zaakcentował, że w tym wielokrotnym zderzeniu uczestniczyło sześć samochodów. Wskazał, że faktycznie miały miejsce dwa odrębne incydenty – wypadkowy zderzenie trzech pojazdów i kolizja kolejnych trzech maszyn.

Policja potwierdziła, że obwodnica w kierunku Gdyni została już odblokowana. Niestety, wcześniejsze utrudnienia spowodowały, że na zablokowanym odcinku pomiędzy węzłami Karczemki i Owczarnia utknęło wiele samochodów. Służby drogowe zapewniają jednak, że ruch na tej trasie powoli wraca do normalnego stanu.

Na poboczu, za węzłem Lotnisko, nadal znajdują się funkcjonariusze policji oraz niektóre z uszkodzonych pojazdów. Droga do autostrady jest jeszcze nieco spowolniona, ale na szczęście sytuacja zaczyna się stabilizować.