Były wiceprezydent Gdańska, Piotr K., otrzymuje rok więzienia w zawieszeniu za wykorzystanie seksualne małoletniego

Piotr K., który pełnił funkcję wiceprezydenta miasta Gdańsk, został uznany winnym przez sąd w kontrowersyjnej sprawie związanej z tzw. seksualnym wykorzystywaniem zależności od nieletniego. Sąd wymierzył karę jednego roku więzienia, jednak decyzją sędziego kara ta została zawieszona na okres trzech lat. Wszystkie etapy procesu odbywały się za zamkniętymi drzwiami sądu, co zapewniało prywatność wszystkim stronom. Wyrok ten nie jest jeszcze prawomocny i można go zaskarżyć.

Mecenas Piotra K. już zaznaczył, że planuje skorzystać z prawa do apelacji przeciwko wydanemu wyrokowi. Wyznał, że są przesłanki do tego, aby podjąć dalsze działania prawne w tej sprawie.

Postępowanie w sprawie Piotra K., które toczyło się w gdańskim sądzie, zostało zakończone 29 kwietnia 2024 roku. Oskarżenie było skierowane przeciwko niemu dotyczyło zarzutu doprowadzenia osoby niepełnoletniej do innej czynności seksualnej poprzez nadużycie zaufania.

Decyzję sądu przekazał sędzia Mariusz Kaźmierczak, pełniący funkcję rzecznika ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Stwierdził, że sąd uznaje oskarżonego Piotra K. za winnego postawionych mu zarzutów i nałożył na niego karę jednego roku pozbawienia wolności, zawieszoną warunkowo na okres trzech lat próby.