Zasłabnięcia uczniów podczas ceremonii ślubowania w Szubinie

Podczas przygotowań do ceremonii ślubowania, która miała miejsce w środę w Zespole Szkół na ulicy Kochanowskiego w mieście Szubin (województwo kujawsko-pomorskie), kilkanaście osób niespodziewanie zasłabło. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, aż cztery osoby musiały zostać przewiezione do szpitala. Jednakże, służby medyczne wykluczyły możliwość zatrucia jako przyczynę zaistniałych okoliczności.

Incydent miał miejsce w środę, kiedy to w placówce oświatowej przy ulicy Kochanowskiego trwały ostatnie poprawki przed uroczystością ślubowania. Po zaobserwowaniu zasłabnięć uczniów, natychmiast wezwano służby ratunkowe. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji.

Jak opowiedział w rozmowie z tvn dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zasłabnięcia uczniów nastąpiły nagle i niemal jednocześnie podczas przygotowań do ceremonii. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną mogła być wysoka temperatura powietrza panująca na zewnątrz oraz silne emocje towarzyszące uczniom po zasłabnięciu jednej z koleżanek.

Dodatkowo, dyżurny podkreślił, że około 15 osób straciło przytomność, a czworo z nich musiało zostać przewiezionych do szpitala na dalszą obserwację.