Zakończenie działalności przewoźnika Lisebus po dwóch dekadach pracy

Przez dwie dekady, kursy autobusowe przewoźnika Lisebus były głównym środkiem transportu między Nowym Stawem a Tczewem. Teraz jednak, po tych 20 latach nieprzerwanej działalności, firma ogłosiła zakończenie swoich usług. Ta wiadomość rodzi obawy wśród mieszkańców Żuław o utratę jedynych bezpośrednich połączeń komunikacyjnych z Tczewem.

Lisebus poinformował o swojej decyzji na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zapowiedział tam, że od pierwszego dnia października przestanie obsługiwać wszystkie swoje linie kursujące między wymienionymi miejscowościami.

Za tę trudną decyzję odpowiadają liczne czynniki. Do najważniejszych z nich należą wzrost kosztów prowadzenia działalności i zatrudnienia pracowników, spadek liczby pasażerów korzystających z usług firmy na rzecz PKP oraz spadająca liczba dzieci i młodzieży, którzy stanowili znaczną część klientów przewoźnika. Dodatkowym ciosem dla firmy było wprowadzenie darmowych kursów autobusowych w Tczewie. Wszystko to przyczyniło się do braku rentowności linii Lisebus, na której utrzymanie firma nie jest już w stanie sobie pozwolić.

Przewoźnik zakończył swoje oświadczenie podziękowaniem dla pasażerów za wieloletnie zaufanie, jakim obdarzyli oni firmę.