Akcja ratunkowa na Bałtyku: OSP Jantar i Służba SAR – BSR Świbno na odsiecz

O godzinie 17:14 w dniu wczorajszym, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Jantaru została powiadomiona o sytuacji, która miała miejsce na plaży o numerze 90 w miejscowości Mikoszewo. Zgodnie z informacjami zawartymi w zgłoszeniu, pięć osób w kamizelkach ratunkowych znalazło się w potrzebie – podaje załoga OSP Jantar.

Po dotarciu na miejsce interwencji, natrafiliśmy na kolegów ze straży pożarnej z Mikoszewa, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. W trudnych warunkach morskich, dostrzegli poprzez lornetkę ludzi machających do nich z morza. Ze względu na trudności, jakie stwarzały warunki pogodowe, niezwłocznie uruchomiliśmy naszą łódź ratunkową, aby udzielić pomocy tym osobom, potwierdzając tym samym prawdziwość informacji zawartej w zgłoszeniu – relacjonują strażacy z jednostki OSP Jantar.

W momencie gdy zbliżaliśmy się do osób wzywających pomoc, nasze działania wsparła załoga z Służby SAR – BSR Świbno. Wspólne działania obu zespołów zaowocowały uratowaniem siedmiu rozbitków, których łódź została przewrócona przez silne fale morskie. Po bezpiecznym przetransportowaniu osób na brzeg, udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie, po przeprowadzonych konsultacjach medycznych, osoby te zostały przetransportowane do miejscowej jednostki OSP Mikoszewo. Tam mogły ogrzać się i zjeść ciepły posiłek.