Gdańsk zwiększa liczbę elektrycznych autobusów w swojej flocie

W Gdańskim systemie transportu miejskiego coraz bardziej zauważalna staje się obecność autobusów elektrycznych. Istniejący na chwilę obecną tabor Gdańskich Autobusów i Tramwajów (GAiT) zawiera trzy takie pojazdy, ale jak zapewnia rzeczniczka prasowa GAiT, Anna Dobrowolska, podczas rozmowy z „Dziennikiem Bałtyckim”, ten typ pojazdów będzie reprezentowany aż siedmiokrotnie silniej w najbliższej przyszłości. Choć zdecydowanie jest to krok we właściwą stronę, nie brakuje wyzwań. Zauważono bowiem, że niektóre z tych ekologicznych autobusów są wymieniane na tradycyjne, napędzane silnikiem spalinowym.

Jeden z mieszkańców Gdańska, Piotr Stolarski, podzielił się z „Dziennikiem Bałtyckim” swoimi doświadczeniami dotyczącymi korzystania z gdańskich autobusów elektrycznych: „Użyłem ich dwukrotnie. Są niesamowicie ciche i przyjemne w użytkowaniu, ale ich zasięg jest ograniczony.”

Intrygująca informacja od Piotra skłoniła nas do przyjrzenia się bliżej aktualnej sytuacji transportu miejskiego w Gdańsku, z naciskiem na autobusy elektryczne i infrastrukturę niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania.

Anna Dobrowolska rzeczniczka prasowa GAiT, potwierdziła, że Gdańskie Autobusy i Tramwaje mają w swojej flocie na chwilę obecną trzy minibusy elektryczne marki Karsan Electric.