Piotr Liroy-Marzec: Raper i były Parlamentarzysta Próbujący Sił w Wyborach Samorządowych

W kwietniu bieżącego roku, Piotr Liroy-Marzec, osobowość muzyki rap oraz producent muzyczny, którego kariera polityczna obejmuje posadę parlamentarzysty, podda się ocenie wyborców w nadchodzących wyborach samorządowych. Jego kandydatura pojawiła się na czele listy Samorządnego Pomorza w okręgu gdańskim.

Liroy posiada za sobą pewne doświadczenie polityczne – pełnił bowiem funkcję posła na Sejm VIII kadencji w latach 2015-2019. Wtedy to startował z ramienia ugrupowania Kukiz ’15. W 2017 roku został jednak wykluczony ze struktur partii po tym, jak założył swoje stowarzyszenie o nazwie „Skuteczni”.

Do końca swej kadencji pozostawał członkiem trzyosobowego zespołu poselskiego Przywrócić Prawo. Nie stronił również od aktywności w ruchach antyszczepionkowych.

Liroy próbował swoich sił w wyborach samorządowych w 2018 roku jako kandydat na prezydenta Kielc, z poparciem partii KORWiN (Wolność). Finalnie zdobył 16% głosów. W roku 2019 wystartował również w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. W wyborach do Sejmu tego samego roku nie zdołał jednak zdobyć mandatu. Obecnie powraca na scenę polityczną, spróbować szczęścia w wyborach do sejmiku województwa pomorskiego.