Marek Wałuszko powołany na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP 3 Gdańsk

Zmiany personalne nastąpiły w szeregach TVP 3 Gdańsk, gdzie nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym został Marek Wałuszko. Nominację tę przekazał sam zainteresowany podczas wtorkowego wydania programu „Panorama”. Decyzja o jego powołaniu została podjęta przez likwidatora Telewizji Polskiej, działającego na rzecz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wałuszko, po siedmioletniej przerwie, powraca do placówki TVP 3 Gdańsk. Zastępuje on Michała Rybickiego, który pełnił funkcję dyrektora od marca 2023 roku. Ładunek tej wiadomości przekazał w jednym z wtorkowych wydań „Panoramy”, zapowiadając jednocześnie „powrót do standardów dziennikarskich”.

Wałuszko to doświadczony dziennikarz, który spędził 22 lata swojej kariery w szeregach Telewizji Polskiej. W roku 2016 przez okres kilku miesięcy sprawował już stanowisko dyrektora ośrodka TVP 3 Gdańsk.

Zmiany w strukturach zarządzania nie ominą również publicznego Radia Gdańsk. Oczekuje się tam w najbliższym czasie podobnych przetasowań na stanowiskach kierowniczych.