Historia trzech prezydentek: Pierwsze spotkanie liderów Gdyni, Gdańska i Sopotu

Niespotykana sytuacja, w której rządzą same prezydentki, miała miejsce w Trójmieście. Aleksandra Kosiorek z Gdyni, Aleksandra Dulkiewicz z Gdańska oraz Magdalena Czarzyńska-Jachim z Sopotu, kierujące swoimi miastami, miały okazję się spotkać i porozmawiać. Każda z liderów Trójmiasta postanowiła podzielić się tym wydarzeniem na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Pierwsze oficjalne spotkanie trzech prezydentek odbyło się 13 maja popołudniu, podczas Local Trends Festival w Sopocie. Tak więc, to właśnie ten samorządowy kongres finansowy stał się miejscem, gdzie mogły nawiązać bliską współpracę Aleksandra Kosiorek, Aleksandra Dulkiewicz i Magdalena Czarzyńska-Jachim – trzy kobiety zarządzające najważniejszymi miastami Trójmiasta.

Spotkanie zakończyło się udanym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Prezydent Gdyni postanowiła zaangażować prezydent Gdańska do wspólnego oglądania niedzielnego meczu pomiędzy drużynami Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. To zapowiada początek kolejnych, bliższych spotkań prezydentek miast Trójmiasta.