Etapowe zamknięcie estakady na węźle Elbląska w Gdańsku

W nadchodzący wtorek, konkretnie 29 sierpnia, odbędzie się tymczasowe zamknięcie jednej z estakad zlokalizowanej na gdańskim węźle drogowym o nazwie Elbląska. Prace remontowe mają dotyczyć rampy zjazdowej z ulicy Elbląskiej na Trasę Sucharskiego, prowadzącą do Obwodnicy Południowej. Droga ta będzie niedostępna, co najmniej do połowy września.

Informacje na temat planowanych utrudnień trafiły do opinii publicznej za sprawą Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Wtorek, 29 sierpnia tego roku, oznacza początek prac i związanych z nimi niedogodności dla kierowców.

Aneta Niezgoda, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, podkreśliła, że estakada pozostanie zamknięta od daty 29 sierpnia do około 15 września. Podczas tego czasu planowane są różne prace konserwacyjne i techniczne, takie jak wymiana dylatacji oraz konserwacja łożysk.

Z uwagi na utrudnienia komunikacyjne, rekomendowany objazd dla kierowców ma być skierowany m.in. przez Przejazdowo. Będzie to główna alternatywna trasa prowadząca do takich miejsc jak autostrada czy Warszawa.

FBSerwis został wybrany jako wykonawca wszystkich prac w ramach tego projektu. Według przewidywań, inwestycja powinna zostać zakończona najpóźniej do listopada 2023 roku.