700-letnia tradycja w pełnym blasku: Jarmark św. Dominika

Pochodzący z dawnych wieków, Jarmark św. Dominika stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń dla kupców i rzemieślników. Prezentując 700-letnią historię, ten festiwal handlowy jest prawdziwym świętem dla miasta i jego mieszkańców. Tegoroczny jarmark rozpoczął swoją działalność 22 lipca, oferując różnorodne atrakcje aż do 13 sierpnia.

Choć demontaż infrastruktury związanej z jarmarkiem planowany jest na najpóźniej 21 sierpnia, już teraz możemy podsumować sukces tego wydarzenia. Trzytygodniowe obchody przyniosły miastu nie tylko radość i zabawę, ale także znaczące wpływy finansowe. Co więcej, inwestycje poczynione w bezpieczeństwo imprezy okazały się być strzałem w dziesiątkę – raporty potwierdzają brak zgłoszeń o kradzieżach.

Jarmark św. Dominika zyskał również szeroką ekspozycję medialną. Zarówno tradycyjne media jak i platformy społecznościowe pisały o nim niemalże 10 tysięcy razy. Dodatkowo, w samo południe, goście imprezy mieli okazję doświadczyć prawdziwej „złotej gorączki” – w Poławiaczu Bursztynu odnaleziono aż 28 kg tego cennego surowca.