Na trasę wróciły pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej!

Po zimowej przerwie na właściwe tory wróciły pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kursują już na trasie Sztutowo – Stegna – Mikoszewo – Prawy Brzeg Wisły. Pierwsze kursy pociągi wykonały już na początku maja!

Nie da się ukryć, że pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej są jedne z najbardziej rozpoznawalnych w regionie. Jest to również niezwykła atrakcja dla wszystkich turystów odwiedzających nasze strony. Choć obudziła się z zimowego snu już 1 maja, to dopiero od 1 czerwca kursuje codziennie.

Obecnie na trasie kursują cztery pary pociągów, zabezpieczając linię odjazdami co półtorej godziny. Od początku wakacji, licząc od 1 lipca, tabory zostaną zwiększone o jeszcze jeden, kursujący wieczorem pociąg. Jest to ogromne ułatwienie dla podróżujących po regionie, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Osoby które przyjeżdżają z różnych zakątków Polski, chwalą sobie możliwość pozostawienia samochodu i poruszania się po Mikoszewie i okolicach komunikacją miejską, w tym również pociągami Żuławskiej Kolei Dojazdowej.