4 najpopularniejsze atrakcje turystyczne we wsi Mikoszewo

Mikoszewo to taka miejscowość, gdzie warto się pojawić – chociażby ze względu na ciszę oraz spokój. W tej nadmorskiej wsi nikt nie uświadczy zgiełku wielkiego miasta.

Nie brakuje chętnych osób na to, aby wypocząć w tym właśnie miejscu. Co warto odwiedzić w Mikoszewie oraz w okolicach? Na jakie atrakcje można tutaj liczyć?

Mikoszewskie i okoliczne atrakcje turystyczne

Wieś mała, ale fajna, gdzie warto zajrzeć do:

  1. mikowszewska przystań rybacka, którą można odnaleźć blisko nowej przeprawy promowej Mikoszewo-Świbno. To właśnie w starym basenie została zlokalizowana przystań, gdzie na co dzień cumują rybacy. Miejsce małe, ale chętnie odwiedzane przez turystów.
  2. dom podcieniowy w Mikoszewie, który został wybudowany w XIX w. Jest to najlepszy przykład architektury żuławskiej. Wiąże się z tym pewna tradycja – otóż ilość słupów wspierających podcienie, stanowiła o zamożności właściciela domu.
  3. pamiątkowy obelisk w Mikoszewie, który został ustawiony w miejscu, gdzie więźniowie z obozu koncentracyjnego w Sztutowie byli wywożeni w morze na pewną śmierć. Ofiary wywożone były na specjalnych barkach, gdzie nie było dostępu ani do wody, ani do jedzenia, ani nawet do świeżego powietrza. To właśnie ku uczczeniu ich ofiary został ustanowiony ten pomnik.
  4. dzwonnica na poewangelickim cmentarzu miejscowym, wykonana z drewna, jest miejscem stałych wędrówek turystów. Jest to jedyna, stara pamiątka po tym, co znajdowało się tutaj kiedyś. Teraz w tym miejscu została zbudowana nowa parafia z cmentarzem. Starej dzwonnicy jednak nikt nie ruszył. Ciekawostka jest to, że tutejsza dzwonnica pełniła, kiedyś rolę kostnicy.