Przyrodnicze oblicze Mikoszewa – to warto zobaczyć

Jakie atrakcje turystyczne można zwiedzić w Mikoszewie?

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”

To miejsce jest warte odwiedzenia przede wszystkim z uwagi na walory estetyczne oferowane przez przepiękne widoki, w których skład można zaliczyć przede wszystkim urokliwe plaże. Warte zobaczenia są również wały wydmowe. Teren ten odznacza się różnością gatunków roślin i zwierząt.

Zdecydowaną większość obszaru parku pokrywają rozległe lasy. Na terenie tego parku można natknąć się na różne gatunki ptaków m.in. kormorany, które przemierzają nim swoje trasy. Odwiedzając to miejsce, warto również postarać się dostać na Wielbłądzi Garb, który jest najwyższą wydmą w Europie.

Rezerwat Przyrody „Miewa Łacha”

To miejsce to prawdziwa gratka dla ornitologów. W żadnym innym miejscu w Polsce nie da się spotkać rybitw czubatych. Oprócz tego można zobaczyć na własne oczy różne gatunki mew, czy sieweczek. Rezerwat ten jest równie zróżnicowany pod względem gatunków ssaków.

Mając odrobinę szczęścia, możliwe będzie zobaczenie foki lub bobrów, które można spotkać na terytorium Mikoszewskiego Jeziora.

Plaża w Mikoszewie

Jednym z najchętniej odwiedzanym przez turystów miejsc jest rzecz jasna przestronna plaża. Sama droga dzięki, której można przedostać się na teren plaży, dostarcza walorów krajobrazów, ponieważ prowadzi przez las. Dzięki sporej odległości od pozostałych obiektów turystycznych plażowicze mogą liczyć na spokojny wypoczynek. Miejsce to charakteryzuje czystość i przyjemne dla oka widoki.

W okresie letnim turyści mogą liczyć na dostęp do kąpieliska. Niewielki spadek dna sprzyja rodziną z dziećmi. To spokojne miejsce sprawdzi się idealnie do podziwiania wschodów i zachodów słońca.