Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie – o tym mogłeś nie wiedzieć

Wiele osób, odwiedzających Mikoszewo, zastanawia się, co można zobaczyć w tej miejscowości? Oczywiście, naturalną odpowiedzią są okoliczne plaże i morze, nie tylko relaksu na słońcu oczekuje się jednak, wyjeżdżając na wakacje!

Rezerwat Mewia Łacha – dom gwarnego ptactwa morskiego

Fani aktywnego trybu życia i takiego też – aktywnego – rodzaju turystyki, którzy potrafią docenić piękno fauny i flory z pewnością docenią Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie. Miejsce to idealne jest zwłaszcza dla osób lubiących ptactwo lub chcących pokazać je w naturalnym środowisku najmłodszym członkom swojej rodziny.

Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie – wyjątkowe miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć

Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie nie jest najnowszą z atrakcji tej miejscowości – istnieje już ponad trzydzieści lat, nie czyni to go jednak w żaden sposób mniej atrakcyjnym dla miłośników przyrody. Położony jest w okolicach Przekopu WIsły, z obu jego stron.

Co można zobaczyć w Rezerwacie Mewia Łacha w Mikoszewie?

Jak sama nazwa wskazuje, skupia się on przede wszystkim na ochronie ptactwa oraz ich miejsc lęgowych. Pełno jest tu oznakowanych ścieżek, które umozliwiają dotarcie do miejsc, w których możemy obserwować nadmorskie ptaki w ich środowisku naturalnym. Rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie jest ponadto jedynym miejscem, w którym gniazdują rybitwy czubate. Oczywiście, nie są to jedyne zamieszkujące go zwierzęta – na brzegach Wisły wylegują się czasem foki. W rezerwacie tym można oglądać też liczne gatunki chronione roślin.

Miejsce to jest nie tylko atrakcją – pełni ważną funkcję w zachowaniu gatunków nadmorskiego ptactwa tak, by obserwować mogły je też przyszłe pokolenia. Spragnione wiedzy osoby z pewnością ucieszą się, gdy usłyszą o możliwości zobacza tu także obrączkowania ptaków.