Przystań Rybacka w Mikoszewie

Wiele turystów przybywających do Mikoszewa zastanawia się, czym zająć wolny czas, gdy nie opalają się na słońcu, otoczeni przez szum dźwięcznych fal? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bowiem Mikoszewo bogate jest w liczne atrakcje.

Przystań Rybacka w Mikoszewie – niepozorne miejsce z bogatą historią

Znaleźć tu można między innymi kolejkę wąskotorową, która jest w stanie zawieźć nas aż do Malborka, czy też zajmujący się ochroną ptactwa Rezerwat Mewia Łacha. Mikoszewo, choć nie jest najpopularniejszą z Polskich, nadmorskich miejscowości turystycznych, z pewnością w atrakcje obfituje.

Pytanie więc brzmi – jakie miejsce okaże się idealne, jeśli lubimy rybackie czy też portowe klimaty? Odpowiedź jest prosta – to Przystań Rybacka w Mikoszewie!

Przystań Rybacka w Mikoszewie – dlaczego warto je odwiedzić?

Pomimo swojej dumnej nazwy „Przystań Rybacka” nie jest olbrzymim portem, tak, jak te, które można niekiedy zobaczyć w innych nadmorskich miastach, zwłaszcza tych, które zwane są aglomeracjami.

Znajduje się ona w pobliżu przeprawy promowej prowadzącej z Mikoszewa do Świbna – po zwiedzeniu przystani warto się nią przepłynąć. Mimo niewielkich rozmiarów miejsce to jest bardzo klimatyczne – znaleźć tu można prawdziwe, nieprzebudowane w celu zaimponowania turystom łodzie i kutry rybackie unoszące się spokojnie na wodzie.

Zdjęcie na tle jednego z nich z pewnością będzie wspaniałą pamiątką! Najmłodsi z pewnością docenią też walor edukacyjny Przystani Rybacka w Mikoszewie – będa mogli poznać tu nie tylko wygląd przeznaczonych do połowu ryb łodzi, ale również i zaobserwować pracę rybaków!