Interesujące nadmorskie kurorty – Darłowo

Patrząc na Darłowo można być w szoku, że mówi się o nim królewskie miasto. Nazwa wzięła się stąd, że to właśnie w tej miejscowości swoją siedzibę miał Eryk Pomorski – król skandynawski, który nie miał szczęścia do tego, aby zagrzać miejsca na dłużej. W żadnym kraju. Dopiero udało mu się to w Darłowie, gdzie do dzisiaj można znaleźć jego sarkofag w Kościele Mariackim.

Ciekawe zabytki w Darłowie i Darłówku

Darłowo i Darłówko – dobrzy sąsiedzi, którzy nie mogą się bez siebie obyć. Dwie piękne miejscowości, jakie każdego roku przyciągają do siebie turystów. Baza hotelowa w obu miejscowościach jest bardzo dobrze rozwinięta. Nie brakuje tu licznych atrakcji i zabytków, jakie kuszą turystów. Na liście miejsc do zobaczenia, znajdują się:

  • Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – muzeum, gdzie obecnie można oglądać przykłady sztuki sakralnej i sztuki ludowej związanej ściśle z tym terenem, a także wiele innych zabytków.
  • latarnia morska w Darłówku – mająca 22 m konstrukcja znajduje się bardzo blisko wejścia do portu.
  • rynek w Darłowie – w centrum znaleźć można barokowy ratusz. Na rynku znajduje się również pomnik-fontannę symbolizujący rybaka.
  • port w Darłówku – przystań dla okolicznych rybaków. Tutaj także swoją przystań mają statki turystyczne, w tym ten, który wyrusza na Bornholm.
  • Kościół Mariacki z XIV w. w Darłowie – to właśnie tutaj spoczywają doczesne szczątki książąt pomorskich.
  • most w Darłówku – jaki został rozciągnięty nad rzeką Wieprzą. Jest to model mostu rozsuwanego.
  • osada historyczna w Darłowie – doskonała lekcja historii. Zarówno, jeżeli mowa jest o dzieciach, jak również dorosłych.

One thought on “Interesujące nadmorskie kurorty – Darłowo

Dodaj komentarz