Plaga pijanych kierowców w Mikoszewie. Policja ma co robić!

Statystyki za sam tylko marzec są niepokojące. Na samych ulicach Mikoszewa w marcu zatrzymano aż 15 nietrzeźwych kierowców, z czego czterech skończyło swoją jazdę wjeżdżając w ogrodzenia czy drzewa. Policja apeluje o rozwagę i niewsiadanie za kółko po wypiciu alkoholu!

W połowie marca 21 – letni mieszkaniec Mikoszewa, wsiadł do swojego samochodu z zamiarem udania się do sklepu, aby kupić alkohol. Nie pojechał jednak zbyt daleko, bo prowadząc pod wpływem, wjechał w ogrodzenie sąsiada. Kilka dni później, późną nocą drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli podejrzanie zachowujący się pojazd. Kierowca miał we krwi ponad półtorej promila alkoholu.

To tylko kilka z wydarzeń, które dzieją się każdego dnia, nie tylko na mikoszowskich drogach. Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialne podejście do spożywania alkoholu i prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypomina również, że za jazdę po alkoholu grozi nie tylko duży mandat karny ale i nawet dożywotni sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.