Promem ze Świbna do Mikoszewa? To możliwe już od 28 kwietnia!

Wszystko rozpoczęło się w 1895 roku, kiedy to po raz pierwszy wypłynął prom łączący Mikoszewo ze Świbnem. Przeprawa promowa jaka mamy okazję oglądać aktualnie, jest niezmieniona od 1945 roku. I dalej działa doskonale. 

Nie każdy pamięta, że Mikoszewo ze Świbnem było połączone nie tylko promem pasażerskim, ale i kolejowym. Ten ostatni prom działał z powodzeniem do pierwszej połowy 1956 roku. Okoliczni mieszkańcy i turyści lubią korzystać z tej trasy, bo znacznie skraca im drogę jadąc do Krynicy Morskiej. To aż o 23 kilometry krócej i szybciej.

Obecnie kursuje tu nowoczesny prom mogący pomieścić do 21 samochodów i aż 100 pasażerów. Nośność samego promu wynosi 90 ton, a sama przeprawa nie zajmuje więcej niż 5 minut. To wszystko sprawia, że zarówno mieszkańcy jak i zwiedzający, lubią korzystać z promu.

Dobra wiadomość jest więc taka, że w okresie od 28 kwietnia do 30 września, prom na trasie Świbno – Mikoszewo będzie kursował co 30 min w godzinach od 7:00 do 21:00. Opłata za samochód osobowy to 25 zł, pieszy 5 zł, rower 8 zł.