Organizacja darmowych półkolonii w Gdańsku dla uczniów szkół podstawowych

Różnorodne instytucje, takie jak 70 podstawówek, organizacje pozarządowe, a także ośrodki kultury i sportu aktywnie przystępują do realizacji tegorocznej „Akcji Lato”. Jest to inicjatywa mająca na celu zapewnienie darmowych półkolonii dla uczniów z Gdańska.

Gdańsk zaprezentował atrakcyjną propozycję półkolonijnych atrakcji dla uczniów na zbliżający się letni okres. Zaledwie za nieco ponad tydzień, około 93 tysiące uczniów będzie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Szacuje się, że blisko 10 tysięcy z nich skorzysta z tygodniowych turnusów przygotowanych przez miasto.

Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, podkreśla znaczenie odpoczynku dla młodych ludzi: „Jest nam doskonale wiadomo jak ważne jest dla nich nabranie nowych sił, zdobycie nowych znajomości oraz odkrywanie nowych pasji. W Gdańsku mamy 93 tysiące dzieci i młodzieży, które lada moment rozpoczną wakacje”. Dodatkowo zaznaczyła, że priorytetem jest dostarczenie oferty, która jest bezpłatna albo tania, tak by rodzice mogli zapewnić swoim pociechom ciekawe atrakcje. W ramach półkolonii dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach artystycznych i sportowych, które będą odbywać się zarówno na terenie szkół, jak i poza nimi.

W tegorocznej „Akcji Lato” weźmie udział dokładnie 70 gdańskich szkół, w tym 6 specjalnych. Zaplanowane przez nie darmowe półkolonie będą trwały od poniedziałku do piątku, a czas ich trwania wyniesie od 8 do 10 godzin dziennie. Zasady dotyczące liczby uczestników mówią, że w grupach dzieci z klas I-III może uczestniczyć maksymalnie 15 osób, natomiast dla starszych uczniów od klasy IV limit wynosi 20 osób. Każda ze szkół będzie prowadzić własne zapisy zgodnie z ustalonym harmonogramem.