39-letni mieszkaniec Gdyni zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa i groźby spalenia domu

Na ulicy Złotej, 8 czerwca tego roku, doszło do dramatycznego incydentu – usiłowania zabójstwa. Sprawcą okazał się 39-letni mężczyzna z Gdyni, który został zatrzymany przez policję. Właśnie on jest głównym podejrzanym w tej bulwersującej sprawie.

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna był już wcześniej znany pokrzywdzonemu. W kwietniu przywłaszczył sobie jego konsolę do gier, co tylko potęgowało napięcie pomiędzy nimi. Nie był to jednak jedyny zarzut na jego niekorzyść. Na początku czerwca zaczął grozić żonie i dzieciom swojego ofiary, mówiąc, że pozbawi ich życia i spali ich dom. Co więcej, kobieta była zmuszana do wypłacania pieniędzy za prawo przejazdu przez działkę należącą do podejrzanego.

Policja informuje o postawieniu mężczyźnie poważnych zarzutów, które mogą skończyć się dla niego nawet dożywocie w więzieniu. Sąd uwzględniając wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Mężczyzna ma spędzić w areszcie najbliższe trzy miesiące, oczekując na dalszy rozwój postępowania.