II Konferencja Sołtysów Pomorza: Spotkanie liderów wiejskich społeczności

Przywódcy wiejskich społeczności z terenu całego województwa pomorskiego planują zgromadzić się w Gdańsku podczas weekendowego spotkania, które przypadnie na 4 października. Bezpłatne wydarzenie dotyczące rozwoju sołectw przyciąga także lokalnych sołtysów regionu.

Podczas II Konferencji Sołtysów Pomorza, która odbędzie się 4 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych narzędzi pracy sołtysa i zasad skutecznego kształtowania społeczności sołeckiej. Prowadzone przez ekspertów dyskusje mają na celu zainspirować i edukować sołtysów.

Inicjatorem tego ważnego spotkania jest Stowarzyszenie Sołtysi Pomorza, organizacja poświęcona wsparciu sołtysek, sołtysów i rad sołeckich na Pomorzu. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych liderów społeczności wiejskich – wymagają jedynie wcześniejszej rejestracji online. Niektórzy z lokalnych sołtysów naszego regionu już potwierdzili swoje uczestnictwo.

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znajdzie się były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Jerzy Stępień, autor ustawy o samorządzie gminnym. Profesor Stępień przedstawi temat „istoty samorządności na obszarach wiejskich”. II Konferencja Sołtysów Pomorza rozpocznie się o godzinie 10:00.