GDDKiA rezygnuje z lipcowego zamknięcia węzła Gdańsk Południe

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zdecydowała o odstąpieniu od wcześniej planowanego zamknięcia dwóch tras na węźle Gdańsk Południe, które miało miejsce w lipcu. Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku, tłumaczy, że obecna sytuacja na drogach jest już teraz skomplikowana ze względu na duże natężenie ruchu, więc zdecydowali się odstąpić od zmian w organizacji ruchu w okresie letnim. Zamiast tego, zmiany te zostaną wprowadzone we wrześniu.

Informacje o planach wykonawców, którzy są odpowiedzialni za przebudowę węzła Gdańsk Południe, pojawiły się w mediach już w ubiegłym tygodniu.

Zgodnie z pierwotnym planem, częściowe zamknięcie węzła miało nastąpić latem, co pokrywało się ze szczytem sezonu wakacyjnego i zwiększonym ruchem na drogach. W tym okresie zauważono rekordowe natężenie przepływu pojazdów przekraczających 100 tysięcy dziennie.

Główna koncepcja GDDKiA polegała na tymczasowym zamknięciu dwóch relacji (Gdynia-Warszawa oraz Warszawa-Łódź) i wyznaczeniu alternatywnych tras przez węzły Kowale i Straszyn.