29-letni mężczyzna zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabicia bulteriera na ulicach Gdańska

Komisariat Policji w Osowej otrzymał powiadomienie o nieznanym sprawcy, który miał próbować zabić psa na jednym ze skrzyżowań w Gdańsku. Jak wynikało ze zgłoszenia, incydent miał miejsce na skrzyżowaniu dróg Malinowej i Porzeczkowej. Ostatecznie, to 29-letni mężczyzna stanął przed obliczem wymiaru sprawiedliwości, podejrzany o próbę zamordowania zwierzęcia.

Podczas zajścia, sprawca jadący samochodem potrącił bulteriera będącego na smyczy u swojego właściciela. W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu, pies doznał poważnych obrażeń, w tym złamania tylnej kości piszczelowej – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podinsp. Magdalena Ciska.

Policja postanowiła posłużyć się nagraniami z monitoringu, które zarejestrowały całą sytuację. Dzięki temu, funkcjonariusze dowiedzieli się, że poszukiwany mężczyzna porusza się samochodem marki Audi ulicą Nowy Świat.

Stróże prawa natychmiast skierowali się w miejsce, które ustalili na podstawie zgromadzonych dowodów i zatrzymali podejrzanego 29-latkę z powiatu braniewskiego. W czasie przeszukania mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 10 tysięcy złotych. Podejrzany został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa zwierzęcia – relacjonuje rzeczniczka prasowa gdańskiej policji.

29-letni podejrzany został później przekazany do prokuratury, gdzie wniesiono o zastosowanie środków zapobiegawczych. Prokurator zadecydował o policyjnym dozorze oraz nakazał mężczyźnie nie opuszczanie kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.