3 powody dla których wybierz Mikoszewo na wakacje!

Jeżeli nie lubisz tłumów i imprezowania podczas wakacyjnego odpoczynku, Mikoszewo będzie doskonałym wyborem. To miejscowość, która nie jest jeszcze tak skomercjalizowana. Odpoczniesz tu od zgiełku i hałasu miasta. Co jeszcze oferuje Mikoszewo?

Po pierwsze można obserwować bałtyckie foki, które często przypływają na plaże w rezerwacie Mewia łacha. Na blisko 150 ha powstają enklawy ptactwa oraz ssaków wodnych, przypływających na brzeg, aby odpocząć. Z racji tego, że jest to na obszarze rezerwatu, obowiązują ścisłe zasady dotyczące zachowywania się na tym terenie. Warto o tym pamiętać przed wakacyjną wyprawą.

Po drugie na ogólnodostępnych plażach można znaleźć sporo bursztynowych drobinek. Poszukiwacze tego bałtyckiego złota będą wniebowzięci. Nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego właśnie tutaj pojawia się aż tyle bursztynu.

Ostatnia kwestia to brak tłumów. Przez wiele lat rejon Mikoszewa był w większym stopniu nastawiony na rolnictwo. Dopiero od niedawna pałeczkę przejmuje tu turystyka. W konsekwencji nie jest to jeszcze tak licznie odwiedzany region.