Prom Świbno – Mikoszewo z rekordem popularności w 2022 roku. Czy w 2023 będzie podobnie?

Prom kursujący między Świbnem a Mikoszewem, uruchomiony został w maju 2022 roku. Mimo sceptycyzmu niektórych mieszkańców, okazał się nie tylko ciekawą alternatywą, ale i rozsądnym wyborem skracającym drogę do głównych miast Regionu.

Z promu najcześciej korzysta lokalna społeczność, która mieszka na Wyspie Sobieszewskiej i Żuławach Wiślanych. Dzięki przeprawie promowej nie nadrabiają kilkudziesięciu kilometrów aby dostać się na drugi brzeg. Chcąc dostać się z Krynicy Morskiej do Gdańska, cała podróż jest krótsza o 23 kilometry.

Co ważne, rejs twa tylko kilka minut. Przystań promową znajdziesz w Świbnie, przy ulicy Boguckiego 127. Prom maksymalnie może pomieścić do 100 pasażerów oraz 21 samochodów. Z tego środku transportu może skorzystać nawet samochód ciężarowy. Ceny biletów zaczynają się od 4 złotych i są uzależnione od tego, jakim pojazdem się poruszamy oraz z jakich ulg korzystamy.

Między 7:00 a 21:00 prom kursuje co pół godziny. Jeżeli jednak robi się kolejka i chętnych jest więcej, to prom kursuje częściej tak, aby rozładować kolejkę.