13-letnia dziewczyna z Gdańska odnaleziona bezpieczna i zdrowa dzięki staraniom policji

Zagadnienie zaginięcia 13-letniej dziewczyny z Gdańska, które rozpoczęło się w sobotę, zostało skutecznie rozwiązane przez policję do niedzieli. Młoda dama, której poszukiwanie było gorącym tematem dla lokalnej społeczności, została odnaleziona bezpieczna i zdrowa.

Poszukiwania dziewczynki były przeprowadzone przez funkcjonariuszy ze stacji Komisariatu III Policji w Gdańsku Wrzeszczu. Ostatni raz dziewczynkę zauważono w sobotę, około godziny 20.00, w pobliżu ulicy Wały Jagiellońskie 2/4 pod Bramą Wyżynną. Od tego momentu nastolatka nie miała żadnego kontaktu ze swoimi bliskimi, co wywołało obawy o jej bezpieczeństwo. Rodzina zgłosiła również obawy, że jej życie mogło być zagrożone.

Sprawa znalazła swoje szczęśliwe zakończenie w niedzielę o godzinie 13:30, kiedy detektywi z Komisariatu Policji we Wrzeszczu odnaleźli 13-latkę podczas przeszukania jednego z domów na terenie Oruni.

„Dziewczynka ukrywała się u znajomych” – poinformował st. asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. „Na szczęście jest zdrowa i niebawem ponownie spotka się ze swoją rodziną”.