Strzelanina na Dolnym Mieście w Gdańsku: trzech mężczyzn zatrzymanych przez policję

Policja w Gdańsku prowadzi dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności strzelaniny, która miała miejsce wieczorem na ulicy Toruńskiej, położonej w dzielnicy zwaną Dolnym Miastem.

Zgodnie z relacją policji, mężczyzna, który został zaatakowany, bronił się przy użyciu broni palnej, oddając strzał w kierunku swojego napastnika. W wyniku tej konfrontacji, napastnik został ranny w nogę i pod eskortą funkcjonariuszy został przewieziony do szpitala.

Na miejscu incydentu pracowali różni specjaliści policyjni, w tym zespół dochodzeniowo-śledczy, detektywi oraz technik policyjny. Wykonali oni szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając wszelkie ślady mogące pomóc w rozwikłaniu sprawy. Policjanci intensywnie pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

W ramach śledztwa dotyczącego tej strzelaniny, funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Są to osoby w wieku 36, 35 oraz 30 lat. Policja dokonuje weryfikacji zgromadzonych informacji oraz ustala stopień zaangażowania tych osób w wydarzenia tego wieczoru – informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.