Popularne ciekawostki o wsi Mikoszewo

Dzisiaj zapraszamy Cię do Mikoszewa, czyli pięknej wsi zlokalizowanej na terenie województwa pomorskiego w powiecie nowodworskim.

Dzisiejsza podróż jest wirtualna, ale mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu udasz się do tego miejsca w realnym świecie i skorzystasz z wielu atrakcji. Tak więc ruszamy w drogę!

Co warto wiedzieć o wsi Mikoszewo? – ciekawostki

Wieś Mikoszewo leży przy bezpośrednim ujściu Wisły do Morza Bałtyckiego. Jest to wieś rybacka, która ma połączenie promem z Świbnem. Przebiega przez nią również szlak kolei wąskotorowej do Nowego Dworu Gdańskiego, a także Sztutowa. Turyści mogą również korzystać z atutów bardzo dużej, strzeżonej plaży. W kolejnych akapitach powiemy Ci troszkę więcej o tych miejscach.

Plaża w Mikoszewie, czyli jakich atrakcji można się tam spodziewać?

Plaża w Mikoszewie oddalona jest około 1500 metrów od głównej ulicy miejscowości. Do plaży dojdziesz przez urokliwy las nadmorski. Istotne jest to, że spadek dna morskiego jest tam bardzo łagodny, dlatego bez problemu możesz udać się tam z dziećmi.

Mikoszewo, czyli Żuławska Kolej Dojazdowa

Dużą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci będzie też w pewnością Żuławska Kolej Dojazdowa. Zapewnia ona pociągi na następującej trasie: Nowy Dwór Gdański, Stegna, Jantar, Mikoszewo i Prawy Brzeg Wisły. Dzięki temu można przeżyć niesamowitą przygodę i zwiedzić okoliczne miejscowości.

Jak jeszcze można inaczej spędzać czas w Mikoszewie?

Każdy kto z całego serca kocha przyrodę może odwiedzić Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Zobaczysz tam przyrodę nienaruszoną w wyniku działalności człowieka. Co więcej, spotkasz tak także rzadkie gatunki ptactwa wodnego. Istotne jest również to, że w rezerwacie występują również foki.

One thought on “Popularne ciekawostki o wsi Mikoszewo

Dodaj komentarz