Planowane utrudnienia w ruchu drogowym na Węźle Gdańsk Południe

W związku z realizacją projektu budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, firma odpowiedzialna za prowadzenie prac planuje wprowadzić tymczasowe ograniczenia w przepływie ruchu na Węźle Gdańsk Południe. Przewidziane są utrudnienia nocą, rozpoczynające się w niedzielę, 5 listopada.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o nowym układzie ruchu planowanym na Węźle Gdańsk Południe w dniach od 5 do 11 listopada 2023 roku. Od godziny 22:00 do 05:00 kierowcy powinni być przygotowani na możliwe komplikacje związane z przemieszczaniem się po tym odcinku. Takie decyzje wynikają z konieczności prowadzenia prac przy budowie fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej między miejscowościami Żukowo a Gdańsk Południe.

Pierwsza faza tymczasowego zamknięcia ruchu będzie miała miejsce podczas dwóch nocy – z 5 na 6 listopada oraz z 6 na 7 listopada – na pasie drogowym prowadzącym w kierunku Gdyni. Planowane przestoje mają trwać do 15 minut i są koniecznością związaną z prowadzeniem prac przy konstrukcji wiaduktu – jak poinformował Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA.