Otwarcie tymczasowego sklepu Tesli w Gdańsku to zapowiedź większych planów

Od jakiegoś czasu krążą plotki o planowanym salonie Tesli w Gdańsku. Chociaż docelowy salon nie jest jeszcze gotowy, już teraz przy Polsat Plus Arena Gdańsk zaczyna funkcjonować coś, co nazywane jest pop-up store. Jest to punkt sprzedaży o charakterze tymczasowym.

Ten mały, przeszklony boks daje jednak tylko namiastkę tego, co Tesla przygotowuje dla mieszkańców Trójmiasta w najbliższej przyszłości. Wkrótce bowiem w Gdańsku ma powstać długo oczekiwane Centrum Tesli, które będzie zawierało salon sprzedaży, serwis oraz miejsce do odbioru nowych samochodów. Aż do czasu jego otwarcia, przy stadionie w Gdańsku będzie działał owy niewielki punkt sprzedaży.

W tym miejscu potencjalni klienci będą mogli uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat najnowszych modeli Tesli i umówić się na jazdę testową najnowszymi modelami 3 i Y. Jak stwierdził Maik Matischak, odpowiedzialny za PR i komunikację Tesli w Europie Środkowej i Polsce, ten punkt sprzedaży będzie pełnił rolę centrum Tesli w Gdańsku, dopóki nie zostanie oficjalnie otwarty pełnowymiarowy obiekt, łączący funkcje sprzedaży, serwisu i dostaw.