Mężczyzna zaatakowany nożem na Stogach: Policja zatrzymała pijanego 46-latka

Gdańscy stróże prawa zatrzymali jednego mężczyznę w wieku 46 lat na terenie Stóg, po tym jak zaatakował on nożem innego człowieka, mającego 61 lat. Napastnik podczas zdarzenia był pod wpływem alkoholu, a test alkotestem wykazał obecność 2 promili alkoholu we krwi.

Odebrano zgłoszenie o incydencie na al. Stryjewskiego w dzielnicy Gdańsk – Stogi, gdzie niezidentyfikowany dotychczas napastnik używając noża zranił inną osobę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia – takie informacje przekazała w dniu wtorkowym rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podinspektor Magdalena Ciska.

Do nieszczęśliwego incydentu doszło w poniedziałkowy wieczór około godziny 19. Mężczyzna będący ofiarą ataku, w wieku 61 lat, został natychmiastowo przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze w trakcie prowadzenia czynności dochodzeniowych zatrzymali 46-letniego obywatela Rumunii, który był nietrzeźwy. Jego organizm zawierał 2 promile alkoholu – podkreśliła Ciska.

Rzeczniczka dodała, że agresor po zatrzymaniu został przetransportowany do aresztu policyjnego. Ofiara ataku, po otrzymaniu niezbędnej pomocy medycznej, opuściła placówkę szpitalną. Jego stan zdrowia jest stabilny i jego życie nie jest zagrożone. Funkcjonariuszka zapewniła, że policja nadal prowadzi dochodzenie w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.