Konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic sześciu dzielnic Gdańska trwają do 20 lutego

Do dnia 20 lutego, będący wtorkiem, obywatele Gdańska mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w kwestii proponowanej zmiany granic sześciu dzielnic miasta. To od wyników tych konsultacji społecznych, które właśnie dobiegają końca, zależy czy zaproponowane modyfikacje będą wprowadzone w życie.

Planowane zmiany terytorialne dotyczą mieszkańców sześciu dzielnic, które zostały podzielone na trzy pary: Brętowo i Jasień; Piecki-Migowo i Ujeścisko-Łostowice oraz Siedlce i Wzgórze Mickiewicza. Te obszary sąsiadują ze sobą i ich radni dzielnicowi poparli już wcześniej uchwały o zmianach granic za pomocą większości głosów.

Aby jednak te korekty administracyjne mogły wejść w życie, konieczne jest jeszcze podjęcie stosownych uchwał przez Radę Miasta. Wcześniej jednak Rada chciała dowiedzieć się, jakie jest zdanie mieszkańców na ten temat. Dlatego Urząd Miejski w Gdańsku zorganizował konsultacje społeczne, które rozpoczęły się 5 lutego i będą trwać tylko do najbliższego wtorku, czyli do 20 lutego.