108 lat na karku – Pani Zofia, najstarsza mieszkanka Gdańska, obchodzi urodziny

Pani Zofia Powałowska przywitała świat w roku 1915. Większość swojego istnienia, bo aż stulecie, spędziła w Toruniu. Kilka ostatnich lat swojego długiego życia upływa jej jednak w Gdańsku, gdzie niedawno miała okazję celebrować swoje 108. urodziny. Aktualnie jest najstarszą osobą rezydującą w stolicy Pomorza.

Tytuł gdańszczanki zdobyła dopiero po pomyślnej setce lat, kiedy to postanowiła przeprowadzić się do rodziny zamieszkującej tę okolice. Wcześniej – i to przez całe stulecie – jej domem był Toruń. Miejscem urodzenia był natomiast Gniezno, gdzie przyszła na świat w 1915 roku.

Niedawne obchody jej 108. urodzin umocniły jej tytuł jako najstarszej mieszkanki Gdańska. Z tej wyjątkowej okazji, miejsce to odwiedził prezydent miasta.

Według rodziny pani Zofii, przepis na jej długowieczność tkwi w jej zorganizowanym trybie życia i nieustannej aktywności intelektualnej. Prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz, przekazała jubilatce życzenia w imieniu wszystkich gdańszczan. W mediach społecznościowych zachęcała panią Zofię do osiągnięcia kolejnego kamienia milowego – 200 lat.