Mikoszewo nagrodzone w konkursie „Piękna Wieś Pomorska”!

Organizatorzy konkursu są zdania, że tegoroczna edycja konkursu „Piękna Wieś Pomorska” była niezwykle emocjonująca. Miejscowości które zgłosiły się do konkursu, prezentowały wysoki poziom. Tym bardziej cieszy, że Mikoszewo zostało nagrodzone!

W konkursie wyróżnia się dwie kategorie: najpiękniejsza wieś oraz najpiękniejsza zagroda. Nagrodą w pierwszej kategorii jest 30 tysięcy złotych, natomiast w drugiej, 5 tysięcy złotych. Ze względów pandemicznych, w tym roku zrezygnowano z uroczystej gali wręczenia nagród.

Komisja konkursowa miała do oceny aż 13 wsi i 10 zagród z trzynastu powiatów pomorskich. Brano pod uwagę zarówno produkcję roślinną i zwierzęcą, jak i ład oraz porządek w zagrodzie. Doceniano również przestrzeń funkcjonalną wewnątrz przestrzeni ogrodowej jak i poziom technologiczny i organizacyjnych.

Pierwsze miejsce w kategorii „Wieś” otrzymało Borzechowo w gminie Zblewo, drugie miejsce przypadło wsi Tuchomko a trzecie wsi Stanowo. Komisja przyznała jeszcze trzy wyróżnienia, między innymi właśnie dla Mikoszewa. Sołtys miejscowości, Iwona Mickiewicz powiedziała, że wygrane pieniądze będą świetnym zastrzykiem gotówki w celu rozwoju miejscowości.