Długa lista wykroczeń na tle ruchu drogowego odkryta przez tczewską policję podczas weekendowych kontroli

Podczas ostatniego weekendu, funkcjonariusze z tczewskiego posterunku Policji przystąpili do intensywnych działań kontrolnych na terenie powiatu. Wykazane przez nich liczne naruszenia standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego skłoniły ich do przypomnienia społeczności lokalnej o podstawowych regułach, które powinny być respektowane przez każdego uczestnika ruchu drogowego.

Podczas jednej z niedzielnych kontroli, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 52-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki opel. Jak się okazało, kierowca nie posiadał praw jazdy, które utracił już w 2012 roku za niewypełnienie obowiązków alimentacyjnych. W odpowiedzi na ten akt łamania prawa, mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie go w sądzie.

Tego samego dnia zareagowali również na przypadek 26-letniej kobiety, która kierowała samochodem marki renault i przewoziła więcej pasażerów niż pozwala na to regulamin. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. W sobotę, na drogach powiatu zatrzymano 54-letniego rowerzystę, który prowadził swój jednoślad będąc pod wpływem alkoholu – w jego organizmie stwierdzono blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje działanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. – relacjonuje incydenty sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.