46-letni mężczyzna zatrzymany za nękanie 89-letniej mieszkanki Gdańska i niszczenie jej mienia

Złapano podejrzanego, który terroryzował 89-letnią kobietę mieszkającą w Gdańsku. Ten 46-letni mężczyzna został aresztowany przez miejscową policję pod zarzutem uporczywego nękania staruszki. Wśród jego działań znalazło się wtargnięcie do domu ofiary, zniszczenie mebli oraz sprzętu RTV, strzelanie do niej z wiatrówki i wymuszanie pieniędzy. Pan, który został oskarżony o te czyny, obecnie przebywa w areszcie. Jeżeli doprowadzi do skazania, grozi mu kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W ostatni piątek, funkcjonariusze stacjonujący na komisariacie w Oruni otrzymali zgłoszenie dotyczące incydentu w mieszkaniu w dzielnicy Chełm – ktoś znęcał się nad starszą panią. To niepokojące zdarzenie zgłosił troskliwy sąsiad tej kobiety.

Według informacji przekazanych przez asp.szt. Mariusza Chrzanowskiego, rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, w trakcie dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, którego ofiara poznała kilka miesięcy temu, uporczywie ją nękał. Nękanie to polegało na dzwonieniu do kobiety, znieważaniu jej, wchodzeniu do jej domu nawet mimo jej protestów. Oprócz tego sprawca dokonał szereg zniszczeń w mieszkaniu, w tym sprzętu RTV i mebli. Używał również wiatrówki do strzelania do kobiety.

Policjanci podkreślają, że choć mieli już na oku podejrzanego, jego zatrzymanie było trudne ze względu na brak stałego adresu zameldowania. Kryminalni z Oruni podjęli się sprawy i dzięki intensywnym działaniom operacyjnym oraz doskonałemu rozpoznawaniu terenu, udało im się ustalić miejsce pobytu mężczyzny – mówi asp.szt. Mariusz Chrzanowski.